giriş
24. ODTÜ MT Geleneksel Rock Şenliği Grupları Hakkında //ODTÜ MT

24. ODTÜ MT Geleneksel Rock Şenliği Grupları Hakkında

-

JAKUZİ

Yerli synth pop'un önemli temsilcilerinden Jakuzi karanlık soundlarıyla, 24. Rock Şenliği kapsamında ilk albümleri "Fantezi Müzik" ve önümüzdeki günlerde yayınlanacak "Hata Payı" albümünden yepyeni single'larıyla 5 Mart'ta ilk defa Mimarlik Amfisi'ne geliyor.

SATTAS

Jamaika’dan getirdigi müzigi kendi kültürüyle harmanlayıp İstanbul reggeasi kavramını ortaya çıkaran ve Türkiye’deki reggea müziğin önde gelen isimlerinden biri olan Sattas, 6 Mart Çarşamba günü bir kez daha Mimarlık Amfisi’nde olacak!

NO LAND

22. Rock Şenliği kapsamında sahnemizde ağırlamaktan fazlasıyla keyif aldığımız, hepimizin dinlemeyi çok sevdiği No Land, 7 Mart 2019 günü Mimarlık Amfisi’nde 24. Geleneksel Rock Şenliği’nde tekrar sahnemizde bizlerle olarak Ankaralı müzikseverlere ikinci stüdyo albümleri olan "Pusulası Kaybolmuş”u da canlı dinleme fırsatı sunacak.

PALMİYELER

Kendine özgü psychedelic surf rock tınılarıyla tanıdığımız Palmiyeler, bu sefer bütün şarkılarını ezberleten albümü Akdeniz'le deniz kokusunu 8 Mart'ta Mimarlık Amfisi'ne taşıyor.

HEDONUTOPIA

Homurdanan synthler, parıldayan efektif gitarlar, melankolik vokaller ve Yakamoz Sandalı'yla Hedonutopia, ilk defa Rock Şenliği kapsamında 8 Mart'ta Mimarlık Amfisi'nde!

THE YOUNG SHAVEN

İstanbul'un çeşitli yeraltı mekanlarında sürekli sahne alan The Young Shaven, yüksek enerjili ve çılgın sahne performansları ile yavaşça nam salan bir post-punk grubu. Gang Of Four, Television gibi eskilerin tınılarını hareketli ve dans etmemesi imkansız bir performansla birleştiren The Young Shaven aynı zamanda dünyanın en önemli garaj rock gruplarından Oh Sees tarafından Istanbul konserlerinde alt grup olarak elle seçildi. The Young Shaven Mimarlık Amfisi'ne rahatlama, özgürlük ve neşe dolu bir atmosfer getirmek için 7 Mart'ta ODTÜ MT 24. Geleneksel Rock Şenliği'nde!

TERRA

Ankaralı TERRA, 5 Mart günü, en kadim ejderhalar çağında, progressive psychedelic ifadelerin demiriyle dövülmüş o keskin ķılıçlari kuşanıp Mimarlik Amfisi'ne geliyor.

SKATA

İstanbullu deneysel rock grubu Skata binbir çeşit sesiyle, değişken temposuyla eşi benzeri olmayan müziğini bizlerle paylaşmak için ilk defa 6 Mart'ta Rock Şenliği'nde!

AL'YORK

70'ler rock'n roll'unun can alıcı vokallerini, sıcak gitar soundlarını ve ortalığı yakan enerjisini günümüze taşımayı başaran Ankaralı Al'York 7 Mart'ta Mimarlık Amfisi'nde!

LONGAZ

Alternatif müziğin günümüz temsilcilerinden Longaz deniz kokan şarkılarıyla ilk defa 8 Mart'ta İzmir'in sıcak havasını Mimarlık Amfisi'ne taşımaya geliyor!

DESTROY EARTH

İçinde psychedelic, progressive, stoner ezgiler barındıran enstrümental grup Destroy Earth, dinleyenleri uzak diyarlara götürmeye geliyor. 5 Mart'ta Mimarlık Amfisi'nde!

CONGULUS

Desert rock'tan psychedelic rock'a çeşitli türlerin etkisini müziğinde barındıran İstanbullu Congulus, batı formlarıyla Anadolu motiflerini birleştiren seslerini bize duyurmak için ilk defa 8 Mart'ta Mimarlık Amfisi'ne geliyor!

SİNAĞRİT BABA

Ankara çıkışlı jazzy folk rock grubu Sinağrit Baba, Alternatif Müzik Günleri'nden sonra bir kez daha bu kez Rock Şenliği'ni ısıtmak için 8 Mart'ta Mimarlık Amfisi'ne geliyor!